Üniversitemiz

sutluce

Teori ve pratiği evrensel bir eğitimle bütünleştirme hedefi ile İstanbul Ticaret Odası Eğitim ve Sosyal Hizmetler Vakfı tarafından kurulan ve ilk defa 2001 yılında öğrencileriyle buluşan İstanbul Ticaret Üniversitesi Türkiye’nin ilk vakıf üniversitelerinden biri olmanın ayrıcalığını taşımaktadır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi, 29 lisans programının yürütüldüğü altı fakülte, İngilizce Hazırlık Bölümü ve Meslek Yüksek Okulu ile üç enstitü ve 17 merkezden oluşmaktadır. Üniversite bünyesinde yer alan fakülteler; Fen Edebiyat, Ticari Bilimler, Hukuk, İletişim, Mühendislik ve Tasarım ile Uygulamalı Bilimler fakülteleridir.

kucukyali

İstanbul Ticaret Üniversitesi Enstitüleri ise Dış Ticaret, Sosyal Bilimler ve Fen Bilimleri alanlarında eğitim veren lisansüstü programlardan oluşmaktadır.

Üniversitemizin şehrin iki yakasında Sütlüce, Küçükyalı ve Eminönü ilçelerinde 3 kampüsü bulunmaktadır.

İstanbul Ticaret Üniversitesi, ulusal ve uluslararası araştırma, proje ve yayınlarıyla bilime katkısını sürdürürken ülkenin ihtiyaç duyduğu nitelikli insan prototipini oluşturmakta ve geliştirmektedir.

eminonu

Uluslararası seviyede bilim ve teknolojiyi izlemek, anlamlandırmak, yorumlamak, uygulamalarını sınamak ve topluma katkı sağlamak amacıyla öğretim programlarını sürekli güncellemekte ve kendini sürekli olarak yenilemektedir.

İstanbul Ticaret Üniversitesi 2013 yılında, 6,000’i aşkın öğrencisi, 300’den fazla öğretim elemanı , 300’e yakın idari kadrosu ve 5500’e aşkın mezunuyla beraber büyük bir ailedir.


İstanbul Ticaret Üniversitesi hakkında detaylı bilgi için:

Danışma Hattı
444 0 413

İstanbul Ticaret Üniversitesi Resmi Web Sitesi:
www.ticaret.edu.tr

İstanbul Ticaret Üniversitesi Resmi Sosyal Medya Hesapları:
www.facebook.com/ticaretedutr
www.twitter.com/ticaretedutr
www.youtube.com/iticuedutr