III. Geleneksek Mezunlar Buluşması

İstanbul Ticaret Üniversitesi Mezunlar ve Mensuplar Derneği üyeleri bu sefer yer bildirimlerini tam burada yani “Cemile Sultan Korusu’nda” yaptılar.

Üyelerinin heyecanla beklediği, gelenek haline gelen “Mezunlar Buluşması”  İstanbul Ticaret Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekilimiz ve İstanbul Ticaret Odası Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Sayın Hasan Erkesim ve Üniversite Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nazım Ekren’in katılımlarıyla gerçekleşti.

Referansımız Sizlersiniz

Açılış konuşmasında Hasan Erkesim, ”Bir üniversitenin referansı mezunlarıdır.” diyerek sözlerine başladı. “Şuan aranızda çok güzel yerlerde olan arkadaşlarımız var. Sizlerin daha güzel yerlerde, daha güzel işlerde olacağınıza ve çok iyi işlere imza atacağınıza inanıyorum.” diyerek derneğimizin bu tür etkinlikler yapmasının hem birbirinden farklı kuşakların buluşmasına vesile olmasına hem de üniversitemiz değerlerinin yeniden yaşanmasına olanak sağladığını belirterek konuşmasını noktaladı.

Hasan Erkesim Bey’in ardından söz alan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Nazım Ekren de mezunlarımıza üniversitemizin bugünü ve gelecek planları hakkında bilgiler verdi. Üniversitemizin kapılarının mezunlarımıza sonuna dek açık olduğunu söyleyerek sözlerine son verdi.

15 Temmuz Gecesi

Konuşmada son sözü alan dernek başkanımız Mustafa Kulcan geceye katılanlara Gazi Mustafa Kemal’in sözleriyle seslendi. ”Bugün vatanımızda bir milli kudret varsa, o cereyan, felaketlerden ders alan ulusun kalp ve dimağından doğmuştur.”  “-15 Temmuz Gecesi- Türk Milleti, kendinin ve memleketin yüksek menfaatlerinin aleyhine çalışmak isteyen bozguncu kişiler tarafından gizli ve kirli emelleri adına saldırıya uğramıştır. Ve aynı günün gecesi, toplumun içindeki farklı düşünceler, farklı inanışlar ne olursa olsun, milli birlik ve beraberlik içerisinde milletimizin önüne çıkarılan bu engeli birlikte hareket ederek önlemiştir. Bizim muhtaç olduğumuz şey bütün memleket evlatlarının el ele vererek çalışması ve bu çalışmadan elde edilecek neticeden ibarettir.” Dedi. Sözlerine:

Bir araya gelmenin başlangıç, bir arada durabilmenin ilerleme, birlikte çalışmanın başarı olduğunu bilerek:

İstanbul Ticaret Üniversitesi Mezunlar Derneği “TİDER” ; Ticaret Üniversitesi Camiasını bir arada tutmak ve mezunlarının üniversiteleri ile ilişkilerini devam ettirmeleri amacıyla yola çıktık. Okul yıllarında içimizde kalan ateşin, sönmemiş anıların bir devamı, yeni bir heyecana dönüşmesidir. Yeni hayatta kazandıklarımızı, istediğimiz dünyalara geri verebilme halidir. Birbirimize sırtımızı dayayabileceğimiz, birlikte yeni kıvılcımlar yaratacağımız bir dünyadır. Tanışmak, sohbet etmek, tartışmak, eğlenmek için bir vesiledir ama en çok da birbirimizi dinleyebileceğimiz bir yuvadır burası…

Hedefimiz birbirini tutan, kenetlenmiş mezunların oluşturduğu, yaşayan fayda sağlayan bir organizma olmaktır diyen Kulcan dernek amaçlarının:

  • Mezunların üniversiteyle ve dış dünyayla olan ilişkilerini düzenlemek,
  • Mezunların kendi aralarındaki iletişimini arttırmak ve geliştirmek,
  • Mezunlarının yaşam kalitelerini yükseltecek artı bir değer yaratmak,
  • Ticaret üniversitesi kültürünü geliştirerek devam etmesini sağlamak olarak sıraladı.

Bununlar birlikte derneğimize üye olan mezunlarımızın:

  • Yüksek lisansta %30 İndirim,
  • Üniversite giriş-çıkışlarında kolaylık,
  • Cemile Sultan tesisi üyelik ve indirimi,
  • Kütüphane ve sosyal alanlara erişim,
  • Anlaşmaları marka ve mekânlarda indirim,
  • Sosyal sorumluk projeleri ve etkinliklerden,

Yararlanabileceklerini belirterek, sosyal medya üzerinden yapılacak çalışmalarla, etkinlikler birliğimizi güçlendirecek daha büyük sesler getireceğimize inandığını belirterek geceye katılanları selamladı.

Gece boyunca Başkan Mustafa Kulcan tüm masaları tek tek ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

Mezunlarımız hem dönem arkadaşlarıyla hem de tanımadığı diğer mezunlarla hoş sohbetler yaparak okul hatıralarını andıkları bu buluşmada, bu keyifli ortamın hazırlanmasında emeğe geçenlere teşekkür ederek geceyi sonlandırdılar.

25 Eylül 2016 III. Geleneksel Mezunlar Buluşması (Foto Galeri)